Home About us Contact
 
Introduceding Islam
Lessons & Lectures Lessons & Lectures
Miracles of Islam
Discovering Qura“an
Way to Islam
Topics that move
Online Library
Islamic Television
Islamic Links
 
 
 
 
 
   

Për Ne
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ

Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!

Falënderimi i takon All-llahut, Zotit të botëve! Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!, paqja dhe meshira qoftë mbi Muhammedin a.s. E falënderojmë Allahun, i cili na ka mundësuar që të japim kontribut dhe mund në rrugën e Tij. Kemi shpresë për ndihmen e Tij, sepse nuk ka ndihmës tjeter përveçse ndihmes se Tij. Zoti na ruajt të gjithëve. Ai është Zoti, mbrojtësi më i mirë dhe larguësi i dobësirave shpirtërore.

Lus All-llahun që të me udhëzoj në rrugën e drejt, dhe kënd e udhëzon Allahu ska kush e humb ndërsa kënd e humb Allahu ska kush e udhëzon. Unë deshmoj se nuk ka Zot tjetër përveçse Allahut dhe Muhammedi a.s është i derguari i Tij.
Allahu na i pranoftë të gjitha veprat që i bëjm në rrugën e Tij, dhe na i falt gabimet tona.        Te nderuar vëllezër dhe motra, te nderuar vizitorë

    Mirëseerdhët

Ju pershendesim. Me ndihmen e kësaj web faqeje, ne deshirojme t’ua prezentojmë Islamin në formen e tij të vërtetë. Ne deshirojmë që t’i qartësojmë keqkuptimet të cilat ia kanë m’veshë Islamit.

Ne do të mundohëmi të paraqesim një dituri të gjërë dhe të qartë qe ju të merni një perceptim të ri të Islamit dhe të keni një eksperiencë pozitive. Ne do t’ju paraqesim rrugën drejt Allahut, të Vetmit Zot!!!

Ne nuk i takojmë ndonjë grup apo sekti, ne pasojmë rrugën e ehli sunnetit uel Xhema’a(Ithtarët e sunnetit dhe xhema’tit) në të cilën janë masa e gjërë e muslimanëve.
 
Poashtu, duam ta bëjm të qartë faktin se nuk kemi ndonjë qellim të prezentojm ndonjë interes tonin personal.

Way-to-Allah.com
Allahu thotë në Kur’an:

E kush ka fjalėn mė tė mirė prej atij qė thėrret te All-llahu, vepron (punė) tė mira dhe thotė: "Unė jam prej muslimanėve?" 41:33

Ti (Muhammed) thirr pėr nė rrugėn e Zotit tėnd me urtėsi e kėshillė tė mirė dhe polemizo me ata (kundėrshtarėt) me atė mėnyrė qė ėshtė mė e mira. Zoti yt ėshtė Ai qė e di mė sė miri atė qė ėshtė larguar nga rruga e Tij dhe Ai di mė sė miri pėr tė udhėzuarit. 16:125

E, kush kėrkon fe tjetėr pėrveē fesė islame, atij kurrsesi nuk do ti pranohet dhe ai nė botėn tjetėr ėshtė nga tė dėshpruarit. 3:85


Profeti Muhamed a.s ka thënë:

{Eshte me mire sikur te behesh shkak qe te udhezohet dikush ne Islam, sesa te kesh deve te kuqe!!} Sahih Muslim. (deve te kuqe kane pase vlere shume te madhe ne ate kohe)

{Neqoftese ju pelqen web faqja na ndihmoni duke e perhapur kete faqe. Inshallah Allahu ju ndihmon dhe ju jep sukses ne kete bote dhe tjetren.} Sahih Muslim.


Nese ju pelqen web-faqja jon, ju lutem të na ndihmoni dhe te kondriboni për ketë faqe duke e perhapur neper njerëz. Allahu ju shperbleftë dhe ju dhashtë suksese në ketë jetë dhe jeten tjetër.